Sada je: čet 18 tra, 2024 6:06 pm.




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 97 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
 Forumske obavijesti 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Forumske obavijesti
Ovdje cete naci vijesti vezane uz funkcioniranje samog foruma i promjenama na istom. Sada je updatan na 3.0.0. verziju... :)

_________________
slika


sri 11 srp, 2007 3:47 am
Profil ICQ Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Postanje slika
sad cu ponoviti kako da uploadate sliku na imageshack (tak da bude na uocljivijem mjestu)... no imageshack je postao dosta spor pa bi vam preporucio da uploadate slike na photobucket ... no za to se morate registrirati


dakle pretpostavljam za pocetak da imate negdjena disku sliku koju zelite poslati na forum

- prvo odite na stranicu: http://imageshack.us/
- potom kliknite na "browse" gumb i locirajte sliku na svom disku
(opcionalno: postoje jos dvije opcije koje mozete nastimati prije nego sto kliknete na "host it!" gumb:
resize image - ako zelite da vam se slika smanji na neku od predodredjenih velicina. to vam ne preporucam
remove size/resolution bar from thumbnail - ako zelite da vam thumbnail nema dodatnu malu crnu trakicu na dnu na kojoj pise velicina originalne slike.

- potom kliknite na "host it!" gumb

- sad bi trebali vidjeti ekran sa nizom linija teksta (kodova, linkova)
- u ovom trenutku (ili prije) se trebate odluciti za jednu od dvije opcije:
. a) zelite li staviti na forum sliku originalne velicine - to napravite ako je originalna slika manja
. b) zelite li staviti na forum samo thumbnail originalne slike na koje frugi mogu kliknuti i potom vidjeti sliku u originalnoj velicini (preoprucam vam ovu opciju jer dosta ljudi ne zele da im se downloadaju slike koje ne zele gledati)

kako napraviti posao pod a):
- znaci, nalazite se na stranici sa nizom linija (kodova, linkova)
- primjetite na dnu te stranice kucicu pored koje pise "Direct link to image". Prekopirajte link koji se nalazi unutar te kucice u svoj post
- potom dodajte oko tog linka sljedece znakove: [img] i [/img]. Dakle to bi trebalo ovako izgledati: [img]prekopirani_link[/img]
- i to je to

kako napraviti posao pod b)
- znaci, nalazite se na stranici sa nizom linija (kodova, linkova)
- ovdje trebate primjetiti kucicu pored koje pise "Thumbnail for forums (1)". Prekopirajte kod koji se nalazi unutar te kucice u svoj post
- to ce imati sljedeci oblik:
[url=neki_link][IMG]neki_slican_link[/IMG][/url]
- i to je to

eto toliko... ako imate pitanja, slobodno pitajte na pm da ne gnjavimo ljude na forumu

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


pon 16 srp, 2007 5:38 pm
Profil Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post youtube filmici direktno na forumu v2.0
kao sto su neki primjetili mogucnost ubacivanja youtube videa u vlastiti post je bila onemogucena neko vrijeme... youtube je bio nekaj mjenjao i stari nacin ukljucivanja nije palio

no, opet uz pomoc krese :), naslo se rjesenje problema i sad ponovno imamo tu mogucnosti

e sad kako ubaciti youtube filmic u svoj post...
sad je jos jednostavnije nego prije
sve sto trebate je unutar
Kod:
[ytube][/ytube]
koda kopirati link od youtube filmica... i to je to.
tutorial gotov :)


mozda se pitate... zasto BBKod nije [youtube] nego [ytube]?
pa youtube kod je vec rezerviran za stare filmice koji su bili uploadani dok je jos stari nacin radio, i ako bi sad novom kodu dali isto ime ti stari filmici nebi vise radili.
Naravno... ako mislite da vam stari filmici vise nisu vazni, a vazno vam je da kod bude [youtube]... recite to ovdje

eto toliko... pa tko me shvatio... super :)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


pet 23 stu, 2007 11:09 pm
Profil Web stranica
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: Postanje slika
Chaky je napisao/la:

- prvo odite na stranicu: http://imageshack.us/


Primijetio sam da slike sa Imageshacka ponekad sporo učitava ili ih uopće ne učita, zato dajem prijedlog za novu stranicu za hosting slika koja je po meni puno bolja.

http://tinypic.com/

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


pet 14 pro, 2007 9:22 am
Profil ICQ
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Forumske obavijesti
Nakon niza beta konacno smo presli na punu Gold verziju phpBB3. Uskoro cemo poceti i dodavati razne modove. Vise o tome na posebnoj temi: link

Takodjer... dodani su novi skinovi za forum: Andorijanski (plavi), Klingonski (crveni) i Romulanski (zeleni) pa ih isprobajte ako zelite.
Kako promjeniti skin?
kliknete na "Profil/Postavke" i onda lijevo kliknete na "Postavke" i pod stil foruma izaberete zeljeni skin

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sub 26 sij, 2008 5:45 pm
Profil Web stranica
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 lis, 2007 2:12 pm
Postovi: 476
Lokacija: Đakovo
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Biti će bolje!!!
Post Re: Postanje slika
BrickTop je napisao/la:
Chaky je napisao/la:

- prvo odite na stranicu: http://imageshack.us/


Primijetio sam da slike sa Imageshacka ponekad sporo učitava ili ih uopće ne učita, zato dajem prijedlog za novu stranicu za hosting slika koja je po meni puno bolja.



Usvojeno !!! =D>

_________________
slika
"Moramo vjerovati u sreću !!!
Jer kako bismo inaće mogli objasniti uspijeh onih koji nam nisu simpatični !?"


sub 26 sij, 2008 6:06 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Forumske obavijesti
Zahvaljujem svim korisnicima koji su danas izdržali malo bez foruma dok smo isprobavali neke dodatke, nažalost naš forum je očito pretvrdoglav za dodatke pa nam je izbacio van hrpu grešaka pa sam ga moro krpat.. ništa očito je da pod hitno trebamo phpbb starfleet inžinjera koji će nam riješit te modove po forumu... :P

Molim sve koji od danas primjete neke drugačije greške od onih uobičajenih kad nam se server zmrzne kada radimo backup ili sl... da ih prijavi ovdje ili u za to dodjeljeni topic...

_________________
slika


pon 28 sij, 2008 12:18 pm
Profil ICQ Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: pon 10 tra, 2006 9:00 am
Postovi: 581
Lokacija: Zagreb
Post Re: Forumske obavijesti
od danas, ne znam dal se dešava samo meni, ali kad probam mijenjati boju fonta, pomoću ove skale boja desno, onda sve pocne titrat i gotovo je nemoguće to izvest. To se događaja SAMO kod pisanja PM-a, ne dok replayam na topic. O cem se radi?

_________________
- žena u bijeloj kutiji TM
Thei'khaiell ssuin hw'aenevha


pon 28 sij, 2008 2:09 pm
Profil ICQ
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Forumske obavijesti
zmajchek je napisao/la:
od danas, ne znam dal se dešava samo meni, ali kad probam mijenjati boju fonta, pomoću ove skale boja desno, onda sve pocne titrat i gotovo je nemoguće to izvest. To se događaja SAMO kod pisanja PM-a, ne dok replayam na topic. O cem se radi?

tekst iznad mjesta za upisivanje odgovora se iz jednog reda poveca u tekst od 2 reda pa se sve spusti za jedan red nize...
e sad ... kako to sprijeciti... ne znam

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


pon 28 sij, 2008 2:13 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Forumske obavijesti
Chaky je napisao/la:
zmajchek je napisao/la:
od danas, ne znam dal se dešava samo meni, ali kad probam mijenjati boju fonta, pomoću ove skale boja desno, onda sve pocne titrat i gotovo je nemoguće to izvest. To se događaja SAMO kod pisanja PM-a, ne dok replayam na topic. O cem se radi?

tekst iznad mjesta za upisivanje odgovora se iz jednog reda poveca u tekst od 2 reda pa se sve spusti za jedan red nize...
e sad ... kako to sprijeciti... ne znam

Trebalo bi javiti Ančici na http://ancica.sunceko.net/ da se zbog prijevoda to dešava ali glavni razlog je ovaj skin jer stisne pm pruku na još manje ali radi jest da malo poskakuje ali radi...

_________________
slika


pon 28 sij, 2008 3:14 pm
Profil ICQ Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Forumske obavijesti
smajliji su malcice sortiraniji
na stranici di se pise post prikazivat ce se neki novi smjalici (14 njih) za koje mislim da se cesce koriste a neke sam maknuo (laganje, idea i strelica)

ostale smajlije sam malcice prosortirao da se lakse snaci medju svim njima:
"obicni"(bez kategorije) -> transparenti -> trek -> sf -> rodjendanski -> klopa -> pice

nadam se da vam promjene pasu :wink:

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sri 30 sij, 2008 3:55 am
Profil Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Forumske obavijesti
vjerojatno ste primjetili neke promjene na forumu
evo popisa promjena:
1. podforumi "PITAJ PREDSJEDNIKA" i "FANZIN" su postali podforumi unutar "Udruga ljubitelja Zvjezdanih staza "USS CROATIA" podforuma

2. "ST IGRE, KNJIGE i fan stuff" je postao podforum unutar ST brbljaonice

3. "StarTrek RPG" je sad stavljen u "No. 1 "USS CROATIA" FORUM" grupu foruma

4. vise nema 50 tema na jednoj stranici nego 25 tema

- mjere pod 1. i 2. su poduzete sa ciljem vizualnog kompresiranja foruma (da bude manje scrolanja po pocetnoj stranici
- svrha mjere 4. je takodjer smanjenje scrollanja prilikom navigacije na forumu ... ovako je to sve stisnutije i izgleda aktivnije (25 neaktivnih tema manje prvoj stranici nekog podforuma)

e sad bi trebali vase komentare u vezi tih promjena... molim vas komentirajte ovdje (u nontopic pricaonici)

p.s.
HOLODECK ce uskoro biti rasformiran kao nekad ST BRODOVI (neke teme ce se pobrisati, neke preseliti u ST brbljaonicu, neke pod udrugu)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sub 02 vel, 2008 3:48 am
Profil Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Forumske obavijesti
mozda ste primjetili da nas dragi Q vise nije crvene boje... Shadowmaster je dao ostavku.
Evo quota dijela shadowmasterovog posta (iz dijela foruma samo za modove) vezanog uz sami forum:
Shadowmaster je napisao/la:
... ovim postom privremeno dajem ostavku sa mjesta:
...
2. Admina foruma, i svoj account prebacujem u noramalni account, te dodjelujem defaultni account novim adminu, Chakyju.
....

iz toga sto vidite tockice i sto pise "2." mozete zakljuciti da je dao ostavku sa jos nekih drugih polozaja, no oni se ne ticu foruma.

i tako ja sam privremeno ostao solo admin...

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


uto 12 vel, 2008 12:31 am
Profil Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Forumske obavijesti
tokom danasnje veceri mozda cete dozivjeti smetnje pri radu sa forumom

backapiram forum i pokusat cu dodati quick reply... tko zna mozda uspijem :)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


pon 18 vel, 2008 11:01 pm
Profil Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Forumske obavijesti
forum backupiran... ali instalacija moda "quick reply" je bila neuspjesna... (niz gresaka se ispise na vrhu + forum ima ogromna slova)
zasto?... nemam pojma... radio sam po uputama... ali nije valjalo

neki su mozda i primjetili da nesto nije bilo u redu s forumom oko 23:30

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


uto 19 vel, 2008 12:33 am
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 97 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan